Степлери, дестеплери

Степлери і дестеплери

Степлер канцелярський - неймовірно зручний винахід для миттєвого зшивання аркушів паперу металевими скобами. Перший зшивач призначався для використання королівськими особами. Зі збільшенням популярності паперу цей предмет перестав бути розкішшю і тепер використовується в кожному офісі.

Якими параметрами відрізняються різні види степлерів

  1. Потужність. Під потужністю степлера розуміється максимальна кількість аркушів, що можуть бути одночасно скріплені. Розраховується виходячи зі щільності стандартного паперу для друку - 80 г/м2. Залежно від завдань ви можете обрати кишеньковий формат, який поміщається в долоні і зшиває 10 аркушів, або варіант потужніший. 100 аркушів - це вже великий настільний степлер, здатний скріплювати навіть товсті брошури.
  2. Глибина скріплення. Якщо перший параметр більш очевидний, то на глибину скріплення звертають увагу не так часто. Проте, цей критерій може бути важливим у певних випадках - він задає максимальну відстань від краю паперу до місця прошивки. Для маленьких степлерів це 25-40 мм, для настільних моделей - до 95 мм.
  3. Тип скоби. Цей параметр вказаний в характеристиках степлера, наприклад, 10/5, 24/6. Перша цифра означає тип скоби, який визначається набором її характеристик, наприклад, ширина і тип сталі. Друга цифра означає висоту ніжки. Чим вона більше, тим більше аркушів можна зшити. Якщо ви купуєте якісний степлер, варто подбати і про якісні скоби відповідного типу.
  4. Ергономічний корпус. Моделі Axent мають стильний і зручний дизайн, зручну форму рукоятки. Металеві степлери Exakt мають прогумовану рукоятку, що перешкоджає ковзанню руки, і гумову підошву.
  5. Тип зшивання. Деякі моделі дозволяють змінювати тип зшивання із закритого на відкрите, де ніжки скоби загинаються не всередину, а назовні. Відкритий тип використовується для тимчасового скріплення. В асортименті Axent варто звернути увагу на степлери серії Ocean - вони оснащені функцією плоского зшивання Flat-Clinch, завдяки якому ви економите при підшивці до 25% місця у своїх папках.
  6. Наявність вбудованого дестеплера. Дуже зручна деталь, яка економить час і нерви при необхідності видалити скобу.
  7. Віконце для контролю наявності скоб. Її наявність дозволяє бачити, коли підходить час зарядити степлер.

Дестеплер: пристосування для швидкого видалення скоби

Якщо пару скоб ще можна видалити і без допоміжних інструментів, ризикуючи власними пальцями, то в разі потреби робити це постійно, краще придбати окремо дестеплер. Це просте пристосування, яке також називають «антистеплер», має спеціальні металеві зубці й істотно допомагає, коли потрібно швидко видалити скобу. Зверніть увагу на наявність механізму фіксації зубців - це дозволяє зручно зберігати вашого помічника в закритому положенні.